Lepatriinude maalimine rannapinkidele 

6. mai 2019

 

Pärnu Kunstikool koostöös Pärnu Linnavalituse ja Sütevaka Humanitaargümnaasiumi õpilastega korraldas kaasates erinevaid kesklinna koolide õpilasi rannapinkidele lepatriinude maalimise päeva.  Rannapinkide kaunistamise eesmärk oli anda Pärnu linna lastele võimalus kaasa aidata linnakeskkonna kujundamisele ja selleläbi suvitajatele rõõmu ja silmailu pakkuda. Lisaväärtuseks oli suurendada koostööd naabruses olevate koolide õpilaste vahel.

Projektis osalesid Pärnu Kunstikooli, Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi, Pärnu Vanalinna Põhikooli ja Pärnu Kuninga tänava Põhikooli õpilased. Maalimispäev algas Aloha Surf hoone ees, kus osalejatele jagati kätte pintslid, värvid ning juhtnöörid. Lepatriinude maalimiseks oli üle 50 rannapingi. Lepatriinu motiiv valiti seetõttu, et igaüks teab, milline on lepatriinu ja ei karda pintslit kätte haarata. Lisaks võib vahel suvel kohata rannas lepatriinude hordisid, mistõttu ei mõju nad ka pinkide kujunduses võõrkehana.

Et algklasside õpilased maalimisest ei väsiks ja tüdineks, korraldasid  Sütevaka Humanitaargümnaasiumi 11. klassi õpilased neile erinevaid võistlusmänge.

Maalimisest võttis osa ca 150 õpilast.   

Projekti toetasid: Akzonobel, Fere OÜ, Classic Catering OÜ, Pärnu Linnavalitsus, Aloha Surf.

https://www.err.ee/936862/parnu-supelranna-pinke-kaunistavad-laste-maalitud-lepatriinud

Vaata pilte siit.